محصولات بهداشتی

4 ویژگی مهم مسواک که باید آنها را بدانید!

سایز:

شکل سر مسواک در واقع هیچ تفاوتی ندارد. آنچه شما باید نگران آن باشید اندازه سر است. مسواک های سر کوچک ایده آل هستند زیرا قادر به رسیدن به تمام مناطق دهان از جمله کناره ها و پشت دندان های مولر هستند. برای بزرگسالان ، مسواک با سر 1.27(نیم اینچ) سانتی متر و بلند 2.54 (یک اینچ) سانتی متر کارآمدترین و راحت ترین استفاده از آن است.

 

برس مسواک:

اگر فکر می کنید مسواک هایی با برس سخت برای استفاده هستند ، اشتباه می کنید. متخصصان دندانپزشکی تأیید می کنند که مسواک با برس نرم ، در هنگام برداشتن بقایا و پلاک از دندان موثرترین است. نه تنها این ، بلکه برس مسواک نرم به محافظت از لثه ، مینای دندان و سطح ریشه کمک می کند. برس مسواک به اشکال مختلفی از جمله: تخت ، موج دار ، گنبدی شکل وجود دارد بنابراین شما باید یکی از راحت ترین ها را برای خود انتخاب کنید. همچنین برس هایی وجود دارد که دارای موهای چند قدی هستند – این دسته مسواک ها به گوشه دهان شما می رسند. برس مسواک های گرد شده محافظت بیشتری از دندان دارند.

 

دسته مسواک:

یک مسواک خوب باید دسته ای داشته باشد که به اندازه کافی طولانی باشد تا بتوانید راحت در دست بگیرید. دسته های مختلفی وجود دارد مانند: گردن های قابل انعطاف یا دستگیره های غیر لغزنده – این موارد را می توان به دلخواه کاربر انتخاب کرد دسته خوب یک فاکتور مهم است زیرا باعث می شود که مسواک زدن موثرتر باشد ، به ویژه هنگامی که مناطق صعب العبور مانند دندانهای عقب خود مسواک می زنید.

مسواک های دستی یا برقی؟

گفته می شود مسواک های برقی برای انسانهای تنبل است. با این حال ، اگر شرایطی دارید که حرکات شما را محدود می کند ، پس سرمایه گذاری در مسواک برقی ایده خوبی است. گرچه ممکن است کمی گران باشند ، اما مسلماً تجربه مسواک زدن خوبی را برای شما رقم می زنند. برس های برقی بدون زحمت شل می شوند و همچنین با حرکت های با فرکانس بالا پلاک میکروبی را پخش می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *