مراقبت و سلامتی

چهار اشتباه در مصرف شامپو که باید بدانید!

اشتباه اول: خیس نکردن کامل موها

بیشتر افراد قبل از استفاده از شامپو موهای خود را کاملاً مرطوب نمی کنند. برای پاک شدن عمیق هر رشته باید خیس شود. خبر خوب این است که فقط یک دقیقه ایستادن در زیر جریان دوش طول می کشد تا اطمینان حاصل شود که هر رشته خیس شده است. خبر بد این است که برای همه متفاوت است. اگر موهای شما به خصوص متراکم است – حتی ضخیم نیست ، بلکه فقط متراکم است; باید انگشتان خود را به داخل بکشید تا دوباره بررسی کنید که آیا آب از ریشه تا انتهای موهای شما ایجاد کرده است.

 

اشتباه دوم : استفاده بیش از حد شامپو

مردم عموماً نمی دانند که از چه مقدار شامپو باید در دوش آب استفاده کنند. در عین حال ، استفاده کم از شامپو باعث پاک شدن موهای شما به اندازه کافی نمی شود. حتی رشته های شما را هم نمی پوشاند. راهی برای اندازه گیری میزان شامپوی مورد نیاز شما وجود دارد. برای موهای کوتاه ، به اندازه یک سکه استفاده کنید. برای موهای با طول متوسط ​​، یک چهارم دست استفاده کنید. اگر موهای بلندی دارید ، باید حدود نصف کف دست استفاده کنید. شامپو را کف دست خود فشار دهید و سپس با استفاده از انگشتان خود محصول را از قسمت پس سراستفاده کنید.

 اشتباه سوم : غافل شدن از قسمت پس سر و وسط سر

شروع از پوست سر بسیار مهم است. مالش پوست سر یک مرحله اساسی برای یک شامپوی موثر است. عدد جادویی برای تمیز کردن پوست سر ، بدون توجه به طول مو یا نوع مو ، سه دقیقه است. تمرکز بر روی شستشوی اولیه موها روی پوست سر ، به از بین بردن آلودگی ، سبوم جمع شده در آنجا کمک می کند. گذراندن کمتر از سه دقیقه بر روی پوست سر شما مانند این است که سریع یک طی دسته دار را روی زمین کثیف بکشید به جای محکم کشیدن آن و پیوسته انجام دادن این کار!

 اشتباه چهارم : از یاد بردن شستشوی سرد

سرانجام ، باید موهای خود را با آب سرد بشویید. اگر فکر می کردید این یک افسانه زیبایی است که طی سالها در مجلات و وب سایت ها تکرار شده است ، اشتباه میکردید!این یک کار زیبایی است که در واقع درست است. در حالی که آب گرم باعث افزایش کوتیکول می شود و بنابراین مواد شامپو را موثرتر می کند ، باید موها را با آب سرد بشویید تا کوتیکول بسته شود. کوتیکول مسطح، سطح صاف تری دارد ، سطح آن نور را منعکس می کند و مو را براق تر نشان می دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *