مراقبت و سلامتی

تاثیرات مواد شوینده بر سلامتی!

تمیز کردن یک اتاق نامرتب یا شستن لباس های شسته شده ، استفاده از مواد شوینده مزایای زیادی دارد. مثلا؛ استفاده از صابون در آب سخت باعث کاهش اثر آن می شود. با این حال ، مواد شوینده در برابر مواد معدنی آب سخت مقاومت می کنند و به طور موثر تمیز می کنند. با این وجود مواد شوینده معایبی نیز دارند!

هر روز افراد با میکروب ها و مواد مضر در تماس قرار می گیرند که مانند صفحات میز روی سطح زندگی می کنند. استفاده از شوینده ها به جای آب یا اسپری دفع کننده بو بهتر میباشد. در حقیقت ، استفاده منظم از محصولات تمیز کننده برای سلامتی اساسی است. مواد شوینده مانند سفید کننده به افراد این امکان را می دهد موادی را که باعث بیماری یا شرایط پزشکی می شوند از بین ببرد.

مواد شوینده روش های جداگانه ای برای از بین بردن آلودگی ها ، لکه ها و میکروب ها مانند باکتری ها و E-coli ارائه می دهند. با این حال ، مواد شوینده حاوی مواد شیمیایی قوی و خطرناکی مانند فسفات ها و اسیدها هستند. بنابراین ، هرکسی که مواد شوینده را می خورد ممکن است از مسمومیت با مواد شوینده رنج ببرد. مسمومیت با مواد شوینده هنگامی رخ می دهد که کسی مواد شوینده کاتیونی یا آنیونی را قورت دهد. علائم مسمومیت با مواد شوینده شامل سوختگی یا سوراخ در مری ، از دست دادن بینایی ، مشکل تنفس و آسیب اندام ها است. بنابراین ، قرار دادن مواد شوینده در یک مکان امن و قفل شده – دور از کودکان – ممکن است خطر بلعیدن تصادفی را به حداقل برساند.

این مواد شیمیایی نه تنها پس از چرخه شستشو در لباس شما باقی می مانند ، بلکه به طور بالقوه می توانند به پوست شما نفوذ کنند ، به خصوص هنگامی که لباس های شما مرطوب یا مرطوب می شود. به عنوان مثال ، هر بار که عرق می کنید (به ویژه در نزدیکی کشاله ران یا زیر بغل) بدن باقی مانده مواد شوینده را که پارچه های شما دارند ، جذب می کند. مثال دیگر از مواد بسیار مضر مواد براق کننده نوری است که ممکن است در مواد شوینده شما باشد. افزودنیهایی که با فریب چشم ، نور آبی ساطع می کنند و سفیدی را سفیدتر نشان می دهند. این روشن کننده ها مدت ها پس از شستن در لباس ها باقی می مانند که ممکن است باعث تحریک شود. علاوه بر این ، آنها همچنین به آرامی تجزیه می شوند و می توانند برای زندگی دریایی سمی باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *