مراقبت و سلامتی

تاثیرات نخ دندان بر سلامتی ما!

استفاده منظم از نخ دندان باعث برطرف شدن پلاک می شود و به جلوگیری از تجمع پلاک کمک می کند و این امر منجر به ایجاد تارتار می شود. با استفاده از نخ دندان می توانید با از بین بردن پلاک و ذرات اضافی مواد غذایی به سلامت
دندان های خود کمک کنید.

در حقیقت ، شواهد بیشتری وجود دارد که بیماری پریودنتال را با افزایش خطر بیماری قلبی مرتبط می کند ، اگرچه برای تأیید این ارتباط مطالعات بیشتری لازم است. برخی از محققان تصور می کنند که عفونت های دهانی ، مانند هر نوع عفونت ، می تواند سطح مواد التهابی را در خون افزایش دهد ، که باعث لخته شدن خون و کند شدن جریان خون در قلب می شود. نظریه دیگر این است که باکتری های ناشی از عفونت دهان می توانند به راحتی وارد جریان خون شده و سیستم قلبی عروقی شما را تحت تأثیر قرار دهند.

نخ دندان کشیدن روزانه نه تنها دندان های شما را سالم نگه می دارد بلکه رعایت بهداشت دهان و دندان از راه های دیگر نیز به سلامتی شما کمک می کند.همچنین به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می کند و می تواند با از بین بردن پلاک خطر ابتلا به بیماری لثه را کاهش دهد. جفت کردن نخ دندان با دو بار مسواک زدن روزانه با میتواند باعث سلامت لثه و دندان شود. مطالعات اخیر نشان داده است که مسواک زدن منظم پوسیدگی و از دست دادن دندان را جلوگیری میکند.

علاوه بر این ، استفاده از نخ دندان باعث می شود دهان خود را به طور منظم از نظر تورم یا قرمزی بررسی کنید. نخ دندان به شما این فرصت را می دهد تا به خوبی به دندان ها ، زبان و لثه های خود نگاه کنید. برخی شرایط خاص از جمله برخی سرطان ها ، اچ آی وی / ایدز ، زیاده روی در مصرف مواد و اختلالات خوردن می تواند باعث ایجاد ضایعات در دهان و قرمزی و تورم لثه شودو در نتیجه سلامت شما را به خطر اندازد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *