محصولات بهداشتی

آنچه که باید درباره خمیردندان های طبیعی و روش ساخت آنها بدانید!

بابی استنلی ،دندانپزشک عمومی و زیبایی و صاحب دندانپزشکی استنلی در کارولینای شمالی می گوید: “طبیعی” همیشه به آن  معنایی که مردم فکر میکنند نیست ، به ویژه هنگامی که صحبت از چیزی مانند خمیر دندان می شود. خمیر دندان طبیعی فقط خمیر دندانی است که از چیزهایی مانند زغال سنگ یا روغن نارگیل به جای مواد سنتی تر در آن استفاده می کند.دکتر استنلی می گوید هیچ راهنمایی در مورد آنچه که “طبیعی” است وجود ندارد ، بنابراین بهتر است مشخصات هر لوله خمیر دندان را با دقت بخوانید. فقط به این دلیل که چیزی می گوید “طبیعی است” به این معنی نیست که هیچ ماده نگهدارنده ساخته شده توسط بشر در آخرین سطر لیست مواد مخفی پنهان نشده است. و حتی اگر وجود داشته باشد ، این لزوما به معنای مضر بودن آنها برای شما نیست.

 

آیا به خمیر دندان خانگی علاقه دارید؟ اطمینان حاصل کنید که برای جلوگیری از ایجاد حفره و پاکسازی باکتری های مضر از دهان ، آنچه لازم است را در اختیار دارید. مسواک زدن برای این نیست که فقط نفس ما تازه شود. ما باید صبح ، شب و بعد از غذا دندان های خود را مسواک بزنیم تا پلاک تجمع یافته باکتری های چسبنده در غذا برداشته شود. اگر برداشته نشود ، می تواند به ماده ای سخت مانند سنگ به نام تارتار تبدیل شود. پلاک و تارتار برای سلامتی دهان و سلامت ما مضر است. آنها نه تنها باعث ایجاد بیماری در دهان می شوند ، بلکه با آسیب های قلبی ، مغزی ، ریوی و کلیوی نیز در ارتباط هستند. به همین دلیل مسواک زدن هم برای سلامت دهان و هم برای بدن مهم است.

 

خمیردندان های خانگی معمول و اثرات آنها:

 

روغن نارگیل – مطالعات در مورد تأثیر روغن نارگیل بر دهان در حال رایج شدن است. در حال حاضر، شواهد علمی کافی برای اثبات اینکه روغن نارگیل یا روغن کشیدن از اقدامات موثر بهداشت دندان است در دسترس نمیباشد.

زغال- مسواک زدن دندانها با مواد ساینده مانند زغال ممکن است به نظر برسد که لکه ها را پاک می کند. متأسفانه ، هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد محصولات دندانپزشکی حاوی زغال ربرای دندانهای ما بی خطر یا موثر هستند. اگر دندان هایمان را خیلی سخت بکشیم ، در واقع باعث زردتر شدن آنها میشویم. وقتی لایه بیرونی مینای دندان سخت مالیده می شود ، یک بافت زرد نرم به نام عاج ایجاد میشود.

آب لیمو – مایعات اسیدی مانند آب لیمو توانایی فرسایش مینای دندان ما را دارند. وقتی با یک ماده مانند جوش شیرین ترکیب شود ، یک دستور خمیر دندان خانگی برای رخ دادن فاجعه در دهان ما ایجاد میشود. در نظر داشته باشیم  بلافاصله بعد از استفراغ دندان های خود را مسواک نزنیم!

روغنهای اساسی – خبر خوب! می توان از روغنهای اساسی برای کنترل پلاک و التهاب لثه استفاده کرد. از نظر علمی ثابت شده است  که اگر آنها با موادی مانند فلوراید ترکیب شوند میتوانند از پوسیدگی دندانها جلوگیری کنند!

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *